Category: biuro

15
kwiecień

Stanowiska pracownicze – nowe standardy europejskie

Pobierz obrazki

Niebawem w pracy biurowej obowiązkowe będą stanowiska umożliwiające pracę na siedząco i stojąco, poprzez zmianę wysokości blatu.
Obecnie w krajach Unii Europejskiej trwają konsultacje związane z ostatecznym kształtem dyrektywy EN-527-1, dotyczącej stanowiska pracy według europejskiego standardu.
Doceniając znaczenie tych zmian, kraje skandynawskie już zdecydowały się na wprowadzenie tych standardów. Wiele firm prywatnych, również w Polsce, umożliwia swoim pracownikom pracę na stojąco.
Pobierz obrazki
    Pobierz obrazki  Pobierz obrazki
Biurka do pracy na siedząco i stojąco mogą występować w dwóch wariantach, jako pneumatyczne oraz elektryczne. Oba rodzaje są bardzo ergonomiczne.

Zachęcamy do zapoznania się z szerszą informacją na ten temat na stronie producenta: Wejdź na König & Neurath

Pobierz obrazki Pobierz obrazki Pobierz obrazki                                                                                                           

Eko biurko, czyli zalety biurek pneumatycznych!

  • nie zużywają prądu zarówno przy podnoszeniu jak i opuszczaniu
  • mają niższą cenę w porównaniu do biurek elektrycznych
  • są całkowicie niezależne od okablowania elektrycznego
  • mają solidną stalową konstrukcję z kanałami kablowymi poziomymi i pionowymi
  • szeroki wybór kolorów stelaży i wykończeń blatów
  • łatwa możliwość instalacji elementów dodatkowych: ścianki, panele, uchwyty na monitor, itp.
31
marzec

König+Neurath – Nagroda za THINK.TANK

König+Neurath otrzymał prestiżową nagrodę RED DOT 2014 za transparentny system pokoi THINK.TANK.

Sprawna praca potrzebuje przestrzeni – ale budynek nie zawsze jest do tego przystosowany. THINK.TANK zapewnia niezależność. Zamknięty pokój, położony dokładnie tam, gdzie jest potrzebny dla optymalnego wykorzystania czasu w pracy. Spełnia wszystkie wymagania funkcjonalne. Tworzy atmosferę otwartości, a za razem daje lepszą możliwość koncentracji na wykonywanej pracy. Tylko niezależna osoba może pracować wydajnie.

28
marzec

König+Neurath – Nagroda za TABLE

König+Neurath otrzymał dwie kolejne nagrody: Red Dot 2014 i Interior Innovation 2014, w kategorii „Wybór roku”, za nowatorskie rozwiązania biurka TABLE.T.

TABLE – Ergonomia i wzornictwo na najwyższym poziomie.

Rozwiązanie TABLE można stosować jako standardową stację roboczą lub jako rozwiązanie stojąco/siedzące. System TABLE to estetyczne i funkcjonalne rozwiązania. Biurko z T-nogą jest innowacyjnym produktem, nie tylko ze względu na wysokiej jakości wykończenia, ale także na zastosowane materiały. Inną znakomitą funkcją jest łatwość obsługi, zarówno w systemie do ręcznej regulacji wysokości stacji roboczej, jak i modelu zmotoryzowanego, regulowanego siłownikiem. Ponadto blat składa się z dwóch przesuwnych elementów, co pozwala na szybki dostęp do kabli zasilania oraz gniazdek. Dodatkowo w systemie TABLE można znaleźć eleganckie biurka gabinetowe oraz konferencyjne.

17
styczeń

König+neurath – Nagroda za TEAM.WORK.SPACE

König+Neurat otrzymał nagrodę Interior Innovation 2014 za system biurowych mebli TEAM.WORK.SPACE

Praca w otwartej przestrzeni.

Każda forma pracy wymaga odpowiedniego rodzaju środowiska – aby można było czuć się swobodnie, a za razem mieć motywację. TEAM.WORK.SPACE spełnia te wszystkie wymogi. Koncepcja umeblowania otwartych przestrzeni pozwala na wszystkie formy pracy, zaczynając od tej wymagającej koncentracji i pracy twórczej podczas pracy indywidualnej, kończąc na komunikatywności wymaganej przy pracy zespołowej.

TEAM.WORK.SPACE został zaprojektowany na potrzeby König+Neurath przez biuro projektowe code2design w Stuttgarcie. Program, jest odpowiedzią na potrzebę elastycznych warunków pracy, spełnia zróżnicowane i zmieniające się wymagania oraz potrzeby osobiste w jednolitym czasie.